wózek

Wózki serwisowe to znaczne ułatwienie codziennego sprzątania – dzięki nim przewieziemy wygodnie wszystkie potrzebne utensylia i środki czystości, oszczędzając przy tym na czasie i wysiłku. Poniżej prezentujemy zestaw dziesięciu podstawowych cech, jakie posiada dobrej jakości wózek sprzątający.

Najważniejsze zalety wózków serwisowych

  1. Stabilność – wózki sprzątające mogą mieć duże wymiary. Jeśli dodać do tego fakt, że zazwyczaj są pełne wody i załadowane środkami czystości, wiemy już, jak ciężkie potrafią być. Dzięki stabilności zapewniającej bezpieczne operowanie wózek nie przewróci się podczas pracy.
  2. Łatwość obsługi – ten podpunkt częściowo łączy się z poprzednim. Lekki i zwrotny wózek, który można szybko i łatwo prowadzić, znacznie przyspieszy naszą pracę.
  3. Łatwość utrzymania w czystości – sam wózek również wymaga regularnego mycia. Dlatego jest ważne, by wykonany z łatwego w czyszczeniu materiału, a wszystkie jego elementy dało się łatwo zdemontować.
  4. Kompaktowy rozmiar – optymalne wymiary wózka to takie, które łączą w sobie pojemność z kompaktowością. Wąskim wózkiem jest o wiele łatwiej operować w korytarzach czy ciasnych miejscach.
  5. Pojemność – wózek wyposażony jest w dwa wiadra, odpowiednio na czystą i brudną wodę. Oprócz tego zawiera półeczki, w których będziemy mogli umieścić mopy, czyste i używane ścierki oraz cały potrzebny sprzęt do sprzątania.
  6. Wyciskarka – nieodzowna, gdy wózek służy nam do mycia podłóg. Dzięki niej odciśniemy nadmiar wody z mopa lub ścierki, co wpłynie na poziom naszego sprzątania.
  7. Mocny stelaż – może być wykonany ze stali lub tworzywa sztucznego. Powinien być jednak na tyle stabilny i mocny, by nie pękać podczas użytkowania wózka.
  8. Uniwersalność – ważne, by zawartość i przeznaczenie wózka zależały przede wszystkim od nas. Dlatego montaż i demontaż poszczególnych elementów powinien odbywać się łatwo i bez problemów.
  9. Trwałość – wózki sprzątające mają codziennie kontakt z zabrudzeniami. Jest więc bardzo ważne, by były na nie odporne i przez jak najdłuższy czas zachowały swoją funkcjonalność.
  10. Estetyczny wygląd – podpunkt ten nawiązuje do punktu dziewiątego. Wózek odporny na uszkodzenia dłużej pozostaje atrakcyjny wizualnie – to zaś wpływa na komfort zarówno osoby sprzątającej, jak i ludzi zgromadzonych w jej otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *