dla toalet i łazienek

Komfortowe korzystanie z toalet i łazienek zależy nie tylko od estetycznego i dobrze zaprojektowanego pod względem funkcjonalnym wnętrza, ale także od czystości i świeżości panującej w tych pomieszczeniach. Nawet najdokładniej wysprzątana i świetnie utrzymana łazienka czy toaleta może robić złe wrażenie, ze względu na nieprzyjemne zapachy, choćby związane z używanymi środkami czyszczącymi. Najprostszą metodą, by temu zaradzić jest stosowanie automatycznych odświeżaczy powietrza. Za sprawą tych urządzeń, w każdym z pomieszczeń można zapewnić przyjemny zapach, który utrzyma się przez długi czas. Sprawdźmy, jak działają odświeżacze powietrza przeznaczone do użytku w łazienkach i toaletach.

Przyjemny zapach niezależnie od okoliczności

Automatyczne odświeżacze powietrza to urządzenia, które są przeznaczone do systematycznego uwalniania odpowiednio dobranych substancji zapachowych. W odświeżaczu montuje się specjalny pojemnik z aerozolem o wybranym zapachu, w zależności od upodobań czy charakteru obiektu, w którym będzie zamontowany. Urządzenie dozuje dawkę preparatu i rozprowadza go za pomocą specjalnej dyszy.

Największą zaletą automatycznych odświeżaczy powietrza jest to, że pracują stale, w zależności od swoich ustawień i konstrukcji. Dostępne są zarówno urządzenia, które reagują na ruch i wypuszczają substancję zapachową wówczas gdy ktoś wchodzi lub wychodzi z pomieszczenia. Produkuje się również takie odświeżacze, które mogą być zawczasu zaprogramowane. Działają one wówczas według przygotowanego planu, dozując zapach o ściśle określonych porach, np. w odstępach kilkunastominutowych, półgodzinnych czy godzinnych, w zależności od tego, jak duża liczba osób korzysta z łazienki czy toalety.

Bardziej zaawansowane modele dysponują też możliwością ustawienia programu działania w zależności od dnia tygodnia czy pory dnia. Daje to możliwość optymalizacji zużycia substancji zapachowych, które są wypuszczane tylko wówczas gdy budynek jest eksploatowany.

Automatyczne odświeżacze powietrza są niewielkie i mogą być zainstalowane w taki sposób, by były mało widoczne, a ich działanie dyskretne.

Wielką zaletą urządzeń do odświeżania powietrza jest również bardzo szeroka paleta zapachów, które mogą być w nich używane. Dostępne są zapachy kwiatowe, a także przypominające zapachem morską bryzę czy zapach lasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *