rekawice gospodarcze

Rękawice ochronne, produkowane z lateksu naturalnego i flokowane bawełną, służą do wykonywania różnego rodzaju prac gospodarskich, a także do prac z materiałami niebezpiecznymi dla zdrowia. Powinny być wygodne i gwarantować swobodę ruchu, a jednocześnie zapewniać maksymalną ochronę. Dobre rękawice gospodarcze są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i na ścieranie, a także komfortowe w noszeniu. Powinny również spełniać wymagania dyrektywy europejskiej o osobistym wyposażeniu ochronnym 89/686/EWG i norm EN 420. W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje rękawic gospodarskich: rękawice kategorii I i III. Sprawdź, czym się różnią.

Dobre rękawice kategorii I, czyli jakie?

Oferowane przez nas rękawice gospodarcze kategorii I to uniwersalne, wodoszczelne rękawice ochronne, stosowane wyłącznie w warunkach niskiego ryzyka. Nie tylko poprawiają komfort pracy, lecz również chronią przed powierzchownym uszkodzeniem naskórka, temperaturą poniżej 50°C oraz przed środkami chemicznymi o delikatnym działaniu. Dobre rękawice robocze kategorii I ochronią także wrażliwą skórę dłoni przed skutkami dłuższego kontaktu z wodą. Oferowane przez nas rękawice w rozmiarze L idealne nadadzą się do różnego rodzaju prac gospodarczych, domowych, pielęgnacji ogródka czy do sprzątania.

Czym charakteryzują się rękawice gospodarcze kategorii III?

W naszej ofercie posiadamy również wysokiej jakości rękawice gospodarskie kategorii III, stosowane przy kompleksowych zagrożeniach chemicznych. Mają za zadanie chronić dłonie użytkownika przed poważnymi urazami i uszkodzeniami. Stosuje się je, gdy zachodzi ryzyko trwałego uszkodzenia dłoni lub nieodwracalnych szkód zdrowotnych. Przykładem stosowania gospodarskich rękawic kategorii III są prace przy liniach wysokiego napięcia, prace z agresywnymi substancjami chemicznymi oraz ze szkodliwymi czynnikami biologicznymi. Należy się w nie również zaopatrzyć podczas prac w środowisku o bardzo niskiej lub bardzo wysokiej temperaturze. Dobre rękawice gospodarskie powinny także spełniać normy EN 420,EN 374-2,EN 374-3 oraz posiadać certyfikację CE.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Posiadamy rękawice gospodarcze kategorii III w kolorach niebieskim (rozmiar L, M) oraz różowym rozmiar S, a także rękawice gospodarcze kategorii I w kolorze żółtym i rozmiarze L.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *