czyściwo w warsztacie

Utrzymanie czystości w miejscach takich jak zakłady pracy czy miejsca użyteczności publicznej jest trudniejsze, niż w typowym gospodarstwie domowym. Między innymi z tego powodu wykorzystuje się w tej pracy inne produkty i rozwiązania. Jednym z nich są tak zwane czyściwa przemysłowe. Czym one są, czym się charakteryzują, do czego są używane i jakie są ich zalety? Wszystkie dowiesz się z poniższego wpisu.

Czym jest czyściwo przemysłowe?

Na pierwszy rzut oka czyściwo przemysłowe może przypominać zwykłe ręczniki papierowe, których używa się powszechnie w domowych kuchniach czy też w toaletach publicznych – mają podobną formę. W rzeczywistości jednak między oboma tymi produktami widać wiele bardzo istotnych z punktu widzenia funkcjonalności różnic.

Zacznijmy od tego, z czego są produkowane czyściwa przemysłowe. Choć niektóre produkty z tej kategorii wytwarza się z celulozy – podobnie jak ręczniki – to można wśród nich znaleźć również produkty z wiskozy lub poliestru. Co ciekawe i ważne, do ich wytwarzania bardzo często stosowany jest surowiec pozyskiwany na drodze recyklingu, a więc z przetwarzania innych produktów tekstylnych, np. ubrań. Dalej – listki czyściwa są grubsze od listków typowych ręczników papierowych, co jest kolejną różnicą między tymi produktami.

Gdzie sprawdzą się czyściwa przemysłowe?

Wymienione wyżej właściwości czyściw przemysłowych – a więc surowiec z jakiego się je wytwarza oraz grubość ich listków – powodują, że produkty te odznaczają się bardzo wysoką trwałością oraz chłonnością, co ma ogromne znaczenie dla ich zastosowania. Świetnie spisują się one w usuwaniu zanieczyszczeń zaliczanych do „trudnych”, takich jak oleje, smary, farby czy wiele innych substancji chemicznych – dobrze je chłoną i wiążą w swojej strukturze, a jednocześnie nie rozrywają się nawet w wyniku nasączenia oraz intensywnego użytkowania. Dobrze spisują się również przy polerowaniu powierzchni, takich jak szyby czy lustra. Dlatego właśnie znajdują one zastosowanie na wyposażeniu:

– firma sprzątających – jeden listek czyściwa jest w stanie wchłonąć więcej zanieczyszczeń i przez to może być wykorzystany do umycia większej powierzchni, a to wpływa na zmniejszenie kosztów;

– warsztatów samochodowych, fabryk, gospodarstw rolnych – wszędzie tam, gdzie występują zanieczyszczenia trudne w usuwaniu, typu smarowidła i farby.

Czyściwa mogą również z powodzeniem być wykorzystywane w zwykłych gospodarstwach domowych przy zwykłym sprzątaniu. Ponieważ są odporne na rozdarcie mogą być używane z różnego rodzaj chemią czyszczącą, zarówno domową, jak i profesjonalną.

Co należy brać pod uwagę przy wyborze czyściwa

W naszej ofercie znajduje się obecnie kilka produktów z kategorii czyściw przemysłowych. Różnice między nimi stanowi nie tylko materiał, z jakiego je wykonano, ale również długość oraz grubość listków. Te cechy są bardzo istotne przy wyborze konkretnego produktu, decydują o jego przydatności oraz zastosowaniu. Przykładowo dla firm sprzątających opłacalnym wyborem będą czyściwa celulozowe, które są tańsze i dobrze radzą sobie z usuwaniem plam wody czy tłuszczu, czyli zanieczyszczeń raczej typowych dla większości zakładów pracy, takich jak biura, czy miejsc użyteczności publicznej pokroju szpitali, centrów handlowych czy urzędów.