Dozownik do mydła w toaletach publicznych

Higiena ma współcześnie bardzo wielkie znaczenie. Zwracamy na nią uwagę w każdym aspekcie życia. Wynika to z faktu, że rozwój nauki uświadamia, jakie skutki ma niehigieniczne postępowanie. Może prowadzić do zakażenia bakteriami, a w konsekwencji do poważnych chorób. Jedną z najważniejszych zaleceń, jakich należy przestrzegać w kwestii higieny jest częste mycie rąk. Szczególnie po wyjściu z toalety, przed jedzeniem czy przed przygotowywaniem posiłków.  Jednym z niezaprzeczalnie niezbędnych elementów wyposażenia każdej toalety publicznej są dozowniki na mydła, które są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem ni niehigieniczne mydła w kostce. Mydło w kostce, przechodzi z rąk do rąk, w związku z czym są siedliskiem bakterii w efekcie czego równie dobrze moglibyśmy wcale z niego nie korzystać.

Rodzaje dozowników do mydła

Najprostszym i najszerzej rozpowszechnionym rodzajem dozownika są dozowniki przyciskowe. Uzupełniane są mydłem dolewanym, nie natomiast wkładami jednorazowymi. Innym typem są dozowniki bezdotykowe. Charakteryzują się one tym, że mają zainstalowany czujnik ruchu, który informuje dozownik, że ktoś podsunął pod niego dłonie. Automatyczne dozowanie jest konieczne w miejscach o podwyższonym poziomie higieny, czyi np. w placówkach medycznych, firmach przetwórstwa mięsnego, w zakładach chemicznych i przemysły spożywczego. Umożliwiają one nie tylko stosowanie mydła, ale również płynów dezynfekcyjnych. Dozowniki łokciowe natomiast to takie, których dźwignię przyciska się łokciem lub przedramieniem. Można w nich stosować mydła dolewane, jednakże w większości miejsc, w których są stosowane, wymaga się też jednorazowych wkładów – są bardziej higieniczne.

Czym kierować się wybierając dozownik na mydło

Wybierając dozownik na mydło, należy przede wszystkim kierować się tym w jakim miejscu ma zostać zainstalowany. Jak zostało wspomniane różnice między dozownikami zachodzą głównie w kwestii sposobu dozowania oraz tego czy dane urządzenie jest na jednorazowe wkłady czy mydło dolewane. Dozowniki na wkłady jednorazowe są doskonałe w miejscach, gdzie istnieje duże zużycie mydła i nie ma wysokich wymagań sanitarnych. Dozowniki automatyczne czy łokciowe sprawdzą się natomiast wszędzie tam, gdzie dba się o wysoką higienę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *