czyszczenie podłogi mopem

PCV to materiał powszechnie stosowany we współczesnym budownictwie. Wykorzystuje się go między innymi do produkcji wysokiej jakości, trwałych paneli podłogowych na potrzeby mieszkań i domów, lokali użytkowych i innych nieruchomości. Aby panele zachowały swój estetyczny wygląd i właściwości konieczne jest utrzymanie ich w czystości. Dowiedz się, jak to zrobić – jakich środków i metod użyć.

Odpowiedni płyn to podstawa

Mycie podłóg z PCV, przede wszystkim dużych powierzchni w obiektach użytku publicznego, biur czy hoteli, wymaga zastosowania odpowiednich środków chemicznych. Z dostępnych w naszej ofercie produktów polecamy płyn FP-8, który nie tylko czyści, ale również nadaje powierzchniom wysoki połysk i pozostawia po sobie delikatny, kwiatowy zapach. FP-8 jest produktem niskopieniącym, świetnie nadaje się zarówno do mycia ręcznego, jak i maszynowego. Poza panelami PCV można go używać również do innych powierzchni, takich jak linoleum, gres. Trudniejsza do usunięcia, zaschnięte plamy warto wcześniej odmoczyć.

Narzędzia do mycia

Choć PCV jest materiałem dość twardym i trwałym, to z czasem mogą pojawiać się na nim nieestetyczne zarysowania, które będą szczególnie widoczne po myciu. Dlatego do mycia podłóg z PCV powinno używać się przede wszystkim delikatnych narzędzi – mopów i ścierek. Należy unikać częstego i intensywnego zamiatania szczotkami z ostrym włosem czy odkurzaczy z twardymi końcówkami.

Pamiętaj o regularności

Nawet najlepsze środki nie pozwolą utrzymać podłogi PCV w dobrym stanie, jeśli będą używane zbyt rzadko. Dlatego należy pamiętać o regularnym myciu podłogi – w większych obiektach, gdzie przebywa każdego dnia wiele osób sprzątanie powinno odbywać się nawet kilka razy dziennie. Dlaczego to takie istotne? Największym zagrożeniem dla paneli i płytek PCV jest piasek, pył i inne zanieczyszczenia o strukturze cząstek o twardych, ostrych krawędziach. Nanoszone na butach mogą intensywnie rysować powierzchnię PCV i niszczyć ją.