mop

Mop to bardzo poręczne akcesorium domowe, pomagające utrzymywać czystość. Dzięki niemu nie tylko pozbędziesz się z podłogi plam i zanieczyszczeń, lecz również szybko usuniesz rozlaną kawę lub herbatę. Kluczowym elementem mopa będzie jego wkład:

  • z mikrofibry,
  • bawełniany,
  • bawełniany sznurkowy.

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Czym charakteryzują się bawełniane nakładki?

W naszej bogatej ofercie akcesoriów do sprzątania znajdziesz między innymi bawełniane wkłady do mopa, doskonale nadające się do sprzątania podłóg płynem z dodatkiem środków dezynfekujących o działaniu penetrującym. Ich kolejną zaletą jest możliwość prania w wysokiej temperaturze. Warto ich używać, gdy na podłodze zalegają resztki żrących substancji. Są chłonne i wytrzymałe.

Dlaczego warto używać wkładów z mikrofibry?

Innym rodzajem wkładów do mopa są niezwykle popularne wkłady z mikrofibry. Są równie wytrzymałe, co bawełniane, jednak, w przeciwieństwie do tych pierwszych, można je z powodzeniem prać nawet bez gotowania. Są to nakładki bardzo miękkie, produkowane z cienkich, syntetycznych włókien, dlatego dobrze i szybko wchłaniają wilgoć. Zalecamy je zwłaszcza do podłóg drewnianych, a także do czyszczenia powierzchni laminowanych, posadzek oraz podłóg z płytek ceramicznych.

Do jakich podłóg polecamy mopy sznurowe?

Trzecim rodzajem wkładów do mopa są wkłady sznurkowe, wyprodukowane z bawełny. Przeznaczone są głównie do sprzątania dużych powierzchni dużą ilością wody, dlatego doskonale sprawdzą w kuchni, na posadzkach okiennych lub epoksydowych. Ważne, by czyszczona nimi podłoga nie wchłaniała wody. Są również idealne, jeśli czyszczona powierzchnia jest nierówna. Ze względu na swoją budowę są bowiem w stanie dotrzeć w każdy zakamarek.

Wybór wkładki do mopa zależeć będzie przede wszystkim od tego, z jakiego materiału czyszczona powierzchnia została wykonana, jaka jest jej powierzchnia i czy jest ona równa. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie trzy opisane rodzaje wkładów, a także wiele innych, przydatnych akcesoriów do sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *