sprzątaczka

Utrzymanie czystości w zakładach pracy czy obiektach użyteczności publicznej jest istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również bezpieczeństwa oraz higieny. Zanieczyszczenia mogą bowiem stanowić źródło poważnych zagrożeń dla zdrowia, a nawet stać się przyczyną wypadków. W wielu miejscach za utrzymanie porządku odpowiadają zewnętrzne firmy, które do wykonywania swoich obowiązków muszą się odpowiednio wyposażyć.

Wózek serwisowy

To proste rozwiązanie pozwala znacznie usprawnić sprzątanie na każdym etapie. Wózek serwisowy skonstruowany jest w taki sposób, by umożliwić łatwe przemieszczanie wszystkich akcesoriów oraz produktów niezbędnych w tej pracy. Najprostsze modele mają postać wiadra na kółkach, wyposażonego w wyciskarkę do mopa – bardziej rozbudowane to metalowe stelaże, na których znajdzie się miejsce na wszystkie niezbędne sprzęty, w tym wiadro, mop, szczotki, a także artykuły chemiczne, czyściwa, rękawiczki i wiele innych. Wykorzystując wózki serwisowe personel odpowiedzialny za utrzymanie czystości może bez żadnego problemu poruszać się po całym obiekcie, bez potrzeby powrotu do magazynu po potrzebne w danej chwili produkty.

Mop

Mopy wykorzystywane przez firmy sprzątające różnią się od tych używanych powszechnie w gospodarstwach domowych. Zazwyczaj są to tzw. mopy sznurkowe, które pełnią dwojaką funkcję – z jednej strony myją powierzchnię, z drugiej zaś zagarniają i wchłaniają zanieczyszczania typu kurz i piasek. Ponadto profesjonalne mopy wyposażane są w solidne, teleskopowe kije z aluminium, dzięki czemu są w stanie wytrzymać intensywne, codzienne użytkowanie.

Ściągacze do szyb

To bardzo przydatne akcesoriów do skuteczne mycia okien, luster oraz innych gładkich, szklanych nawierzchni. Pozwalając one ściągnąć nadmiar wody pozostającej na powierzchni szkła po myciu, zapobiegając w ten sposób powstawania nieestetycznych zacieków.

„Leniuch”

Leniuchem nazywa się zestaw złożony ze zmiotki i szufelki, osadzony na teleskopowych kijach. Dzięki nim można wygodnie zgarniać śmieci i zanieczyszczenia zalegające na podłodze, bez potrzeby schylania się. Ma to duże znaczenie dla zdrowia personelu sprzątającego, który często składa się z osób w średnim wieku i starszych.

Tablice ostrzegawcze

Mokra podłoga jest śliska i z tego powodu stwarza pewne zagrożenie dla zdrowia – nieostrożne wejście na nią może skończyć się upadkiem. Dlatego personel myjący podłogę powinien być wyposażony w ostrzegawcze, żółte tablice, stawiane w na mytym obszarze. Tablice nie tylko informują o zagrożeniu, ale też pozwalają personelowi spokojnie wykonać swoją pracę, bez potrzeby usuwania nowych zanieczyszczeń

Chemia czyszcząca

Produkty czyszczące dla firm sprzątających określane są mianem „chemii profesjonalnej”. Wynika to z faktu, że pod wieloma względami różnią się one od produktów przeznaczonych do użytku w gospodarstwach domowych. Przede wszystkim zawierają znacznie silniejsze substancje czynne oraz dodatki, które umożliwiają znacznie szybsze i skuteczniejsze usuwanie nawet trudnych zanieczyszczeń. Dzięki temu mycie powierzchni trwa krócej i nie wymaga poprawek. Ponadto produkty te bardzo często dostępne są w formie koncentratów, które należy rozcieńczyć w zalecanej przez producenta dawce wody – są przez to znacznie tańsze, niż produkty gotowe do bezpośredniego użytku. Z drugiej strony wysoka koncentracja silnych substancji czynnych sprawia, że produkty te są znacznie bardziej niebezpieczne dla zdrowia, dlatego należy z nich korzystać zgodnie z wszelkimi zaleceniami oraz wskazówkami producenta.

Czyściwa przemysłowe

Na pierwszy rzut oka można je pomylić ze zwykłymi ręcznikami papierowymi, obecnymi w publicznych toaletach bądź kuchniach wielu domów. W rzeczywistości jednak czyściwa odznaczają się znacznie większą trwałością oraz chłonnością, dzięki czemu lepiej nadają się do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, w tym tłustych, gęstych plam. Wytwarzane są z celulozy bądź włókniny i dostępne zazwyczaj w dużych rolach.

W naszej ofercie znajdziesz te oraz wiele innych produktów niezbędnych na wyposażeniu każdej firmy sprzątającej.