kobieta sprząta dom po remoncie

Remont mieszkanie to spore wyzwanie, wymagające czasu, środków oraz dobrego planowania. Co więcej – remont nie kończy się wraz z ostatnim pociągnięciem pędzla czy przykręceniem ostatniej śruby. Przed wniesieniem mebli i innych sprzętów lokal wymaga jeszcze solidnego sprzątania, które nie ogranicza się jedynie do odkurzenia podłóg. Podpowiadamy jak skutecznie posprzątać mieszkanie.

Wybierz odpowiednie produkty

Podstawą sprzątania w każdym przypadku jest dobrej odpowiedniej chemii sprzątającej oraz wyposażenia. Nie inaczej jest w przypadku sprzątania po remontowego. Niezbędne w tym przypadku okażą się produkty przeznaczone do różnego rodzaju powierzchni (np. ceramiki podłogowej, drewna, szyb), a także sprzęty takie jak różnego rodzaju mopy oraz czyściwa przemysłowe. Cały ten asortyment jest dostępny w naszej ofercie.

Zachowaj odpowiedni kierunek sprzątania

Po remoncie pozostaje spora ilość pyłu oraz innych lotnych zanieczyszczeń, które osadzają się na różnych powierzchniach. Aby skutecznie je usunąć należy zachować odpowiednią kolejność sprzątania – w pierwszej kolejności oczyścić powierzchni znajdujące się wyżej i stopniowo przechodzić w dół. Zapobiegnie wtórnemu brudzeniu się niższych partii mieszkania od pyłu, który po oderwaniu od ścian czy sufitu naturalnie będzie opadał w dół.

Najpierw odkurzanie, potem mycie

Głównym problemem mieszkań po remontowych jest pył, który w pierwszej kolejności należy usunąć na sucho przy pomocy odkurzacza lub szczotek. Dopiero potem możliwe jest przystąpienie do mycia na mokro wszystkich powierzchni, w tym ścian i sufitów.

Od ogółu do szczegółu

Tak jak w przypadku codziennego sprzątania mieszkania należy zachować zasadę usuwania najpierw najtrudniejszych zanieczyszczeń i największych odpadów. Jeśli w lokalu pozostał gruz, opakowania, styropian czy plamy farby, zajmujemy się nimi w pierwszej kolejności, na koniec zostawiając mycie ścian i szyb. W innym wypadku powierzchnie wciąż będą się brudzić, a uprzątnięcie wnętrza zajmie pochłonie znacznie więcej czasu i sił.

Utylizuj odpady

Należy pamiętać, że odpadów poremontowych, takich jak gruz czy opakowania po farbach nie wolno wyrzucać wraz ze zwykłymi odpadami zmieszanymi. Należy je zbierać do osobnych pojemników czy kontenerów i utylizować zgodnie z przepisami