mycie szyb okiennych

Powierzchnie szklane są nieodłączonym elementem nowoczesnej architektury. Ze szkła wykonuje nie tylko różnego rodzaju elementy wyposażenia – np. lustra i stoły – ale również coraz więcej elementów zabudowy. Aby jednak szkło zachowało swoją estetykę i dobrze się prezentowało, musi być utrzymanie w czystości – co może być dość problematyczne. Dowiedz się w jaki sposób skutecznie czyścić szklane powierzchnie.

Dobór odpowiednich produktów

Kluczową kwestią jeśli chodzi o czyszczenie szkła i wykonywanych z niego powierzchni, takich jak lustra, blaty stołów, półki czy panele kuchenne, jest wybranie środków czyszczących o odpowiednim składzie. Produkty tego typu powinny odznaczać się nie tylko wysoką skutecznością w rozpuszczaniu zabrudzeń i zbieraniu kurzu, ale również krótkim czasem odparowania. Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim dlatego, produkty spełniające te warunki znacznie ułatwiają sprzątanie – wystarczy spryskać nimi powierzchnię i przetrzeć kilkoma ruchami, by szkło znowu zaczęło lśnić. Zdolność płynu do szybkiego odparowania jest ważna, powoduje, że produkt nie pozostawia na czyszczonej powierzchni żadnych śladów pod postacią zaschniętych kropli czy smug. Dlatego najlepiej sprawdzą się produkty na bazie alkoholu. Warto również wybierać płyny o neutralnym zapachu.

Czym myć powierzchnie szklane?

Poza płynem ważne jest stosowanie odpowiednich środków. Najlepszym wyborem są ściereczki z mikrofibry, które doskonale chłoną zabrudzenia bez rozmazywania ich po całej powierzchni, a przy tym delikatnie polerują powierzchnię szkła. Unikać za to należy stosowania innych materiałów, takich jak ręczniki papierowe, które mogą pozostawiać na powierzchni brud postacią drobnego pyłu.

Ważna jest regularność

Szkło ma to do siebie, że każde zabrudzenie – plamy, smugi, kurz – są widoczne na nim jak na dłoni. Dlatego jeśli zależy nam na tym, by powierzchnie w domu lub biurze prezentowały się doskonale, należy czyścić jest z większą częstotliwością, niż inne, np. co drugi dzień.