hotelowa łazienka

W hotelach pokój z łazienką jest standardem już od dawna, w ostatnich czasach coraz częściej można się z nim spotkać również w obiektach noclegowych innych typów, np. pensjonatach. Niezależnie od tego, każda taka łazienka powinna być odpowiednio wyposażona, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz higieny, a przy tym ograniczyć koszty jej użytkowania. Oto kilka sprzętów, które powinny znaleźć się w nowoczesnej łazience hotelowej.

Pojemniki na środki higieniczne

Do tej kategorii zaliczamy pojemniki na:

– papier toaletowy,

– ręczniki papierowe do suszenia rąk

– mydło w płynie lub piance, ewentualnie na płyn do dezynfekcji.

Pełnią one dwie zasadnicze funkcje: chronią swoją zawartość przed przypadkowym zanieczyszczeniem w wyniku używania jej przez różne osoby, a przy tym pozwalają zminimalizować ich użycie. Nowoczesne pojemniki wyposażane są w czujniki ruchu, które wykrywają obecność dłoni w wyznaczonym punkcie i uruchamiają system dozowania.

W naszej ofercie można znaleźć bardzo szeroki wybór pojemników różnego rodzaju, wykonanych z tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej.

Suszarki

Tutaj również wymieniamy dwa rodzaju urządzeń, a więc suszarki:

– do rąk,

– do włosów.

Pierwsze z nich stanowią alternatywę dla ręczników papierowych. Choć bardziej skomplikowane i przez to nieco droższe, w dłuższej perspektywie czasu generują znacznie mniejsze koszty, a przy tym nie tworzą odpadów. Najskuteczniejszym rozwiązaniem z tej kategorii są suszarki kieszeniowe, które dzięki wysokiej mocy oraz konstrukcji zapewniającej nadmuch powietrza z różnych stron są w stanie osuszyć dłonie w przeciągu zaledwie kilku-kilkunastu sekund.

Naścienne suszarki do włosów są coraz częściej obecne w pokojach hotelowych i stanowią wartość dodaną, którą goście często biorą pod uwagę przy wyborze obiektu. Powód jest prosty – suszarka w łazience oznacza, że nie trzeba zabierać w podróż własnej suszarki z domu. Jednocześnie suszarka przytwierdzana do ściany jest bardziej odporna na próbę kradzieży, niż suszarka pozostawiona luzem.

Odświeżacze powietrza

Podczas dłuższych pobytów powietrze w łazience hotelowej może stracić swoją świeżość po sprzątaniu, dlatego dla uprzyjemnienia pobytu warto w pomieszczeniu zainstalować elektroniczne odświeżacze powietrza. Urządzenia te mogą działać z wykorzystaniem czujnika ruchu, bądź też czasowego programatora. W drugim przypadku niewielka dawka środka zapachowego uwalniana jest w ustalonych interwałach czasowych oraz dniach tygodnia, co pozwala zapewnić ładny zapach i miłą atmosferę przez cały czas.

Poręcze dla osób z niepełnosprawnościami

Idealna łazienkach hotelowa jest zaprojektowana i urządzona w taki sposób, by korzystanie z niej było możliwe dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. To obejmuje między innymi zainstalowanie ruchomych poręczy w pobliżu sedesu lub umywalki. Dzięki nim załatwianie swoich codziennych potrzeb będzie dużo łatwiejsze dla osób z wyższymi potrzebami. Poręcze tego typu można łatwo podnieść, dlatego nie stanowią one żadnego utrudnienia dla pozostałych gości.

Pozostałe elementy wyposażenia

Poza wymienionymi sprzętami łazienka w pokoju hotelowym powinna posiadać na swoim wyposażeniu również szereg innych sprzętów, takich jak kosze na śmieci, wieszaki na zwykłe ręczniki i szlafroki, bądź też szczotki do toalety. Dla zapewnienia pełnego poczucia komfortu i bezpieczeństwa gości korzystających z pomieszczenia, warto równie wyposażyć je w dozowniki toaletowych podkładów higienicznych czy rękawiczek.