dozownik do mydła

Dobór elementów wyposażenia toalet przeznaczonych do użytku publicznego wymaga uwzględnienia wielu kwestii, przy czym kluczowe znaczenie ma oczywiście wysoki poziom higieny oraz łatwość obsługi. W tym artykule skupimy się na dozownikach do mydła. Podpowiemy, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas ich doboru oraz jakie rodzaje dozowników najlepiej sprawdzą się w publicznych toaletach publicznych.

Najważniejsze cechy dozowników do mydła w płynie

W toaletach publicznych używa się przede wszystkim dozowników do mydła w płynie. Zastosowanie właśnie tego przyrządu do odmierzania substancji do mycia rąk ma swoje praktyczne uzasadnienie. Przede wszystkim ogranicza kontakt użytkowników z bakteriami, które mogą znajdować się na standardowych mydłach w kostce. Eliminuje też konieczność usuwania z umywalki nieestetycznych śladów po mydle. Co więcej, dozowniki są bardzo łatwe w użytkowaniu, a jednocześnie koszt mydła w płynie (zwykle dostarczane w kanistrach) jest stosunkowo niski.

Obecnie na rynku dostępne są bardzo eleganckie dozowniki, które sprawiają, że toaleta jest nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna.

Przykładowe rodzaje dozowników do mydła

Najczęściej wybierane są manualne dozowniki do mydła. Cechują się kompaktowymi rozmiarami, niską ceną, łatwym montażem oraz obsługą. Dostępne są w wielu różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do każdej łazienki. Działają za sprawą specjalnej pompki, która po naciśnięciu wydziela odpowiednią porcję kosmetyku. W toaletach publicznych zwykle mamy do czynienia z dozownikami naściennymi. Ich mechanizm jest bardzo prosty, dlatego też ryzyko wystąpienia ewentualnych usterek jest minimalne. Jedyną wadą tego rodzaju przyrządów jest fakt, że wymagają one dodatkowej obsługi.

Jeśli chcemy zminimalizować konieczność używania dłoni (na których znajduje się najwięcej bakterii) do wydzielenia porcji mydła, można zastosować specjalny dozownik łokciowy. Jest on wyposażony w specjalną dźwignię, którą można nacisnąć łokciem. Tego rodzaju przyrządy najczęściej spotkać można w gabinetach dentystycznych i lekarskich oraz salonach kosmetycznych. W ten sposób można dozować nie tylko mydło, ale też inne płyny dezynfekujące.

Aby całkowicie ograniczyć konieczność dotykania dozownika mydłem, można zastosować urządzenia automatyczne. Działają one dzięki specjalnemu czujnikowi ruchu, który po wykryciu dłoni podstawionej pod dozownik, aplikuje odpowiednią porcję mydła. W tym przypadku główną zaletą jest oczywiście bezobsługowa obsługa, a także komfort użytkowania urządzenia. Co więcej, za sprawą dozowników automatycznych mamy kontrolę nad zużyciem mydła, a więc ograniczamy koszty eksploatacyjne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *