szczotka do wc

Szczotka do WC powinna być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna, jej głównym zadaniem jest bowiem utrzymywanie ubikacji w czystości i niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się groźnych zarazków. W naszym wpisie wyjaśniamy, czym się kierować przy wyborze szczotki do WC.

Kryterium numer jeden: sposób montażu szczotki do WC

Pierwszym kryterium wyboru szczoteczki do czyszczenia ubikacji jest sposób jej montażu. Najbardziej popularne są szczotki stojące w specjalnym pojemniku, ustawionym obok ubikacji. Ich zaletą jest duża różnorodność kolorystyczna, dzięki której szczotkę dopasujemy do dominującego w łazience koloru, oraz jej funkcjonalność. Samą szczotkę bardzo łatwo się myje pod bieżącą wodą, łatwo jest też ją przesunąć w inne miejsce, podczas mycia podłogi. Stojące szczotki mogą być wyprodukowane z plastiku lub ze stali nierdzewnej. Szczotki stojące do WC to także szczotki w pojemnikach, umieszczonych w specjalnych stojakach, kilka centymetrów nad podłogą. Posiadają dodatkowy uchwyt na papier toaletowy. Ze względu na sposób montażu wyróżnia się także wiszące szczotki do WC, z pojemnikiem mocowanym do ściany. Jest to najbardziej eleganckie, lecz jednocześnie najmniej wygodne rozwiązanie.

Kryterium numer dwa: materiał, z którego wyprodukowane są szczotka do WC i pojemnik

Drugim kryterium wyboru szczotki do WC jest materiał, z którego została wyprodukowana sama szczotka, czyli jej uchwyt, i pojemnik. W naszej ofercie znajdziesz popularne, lekkie szczotki plastikowe oraz szczotki z eleganckiej stali chromowanej. Białe szczotki plastikowe posiadają niezwykle wytrzymałe uchwyty i pasują do każdego wystroju łazienki. Są zatem najbardziej uniwersalne. Chromowane z kolei są bardziej eleganckie. Mogą być matowe lub z połyskiem. Są odporne na korozje oraz na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej sprawdzą się w łazienkach urządzonych w nowoczesnym stylu. Ponadto wyróżnić można szczotki bambusowe oraz ceramiczne. 

Kryterium numer trzy: rodzaj włosia

Warto także zwrócić uwagę na to, jakie włosie zostało wykorzystane do wyprodukowania szczotki do WC. Najlepiej sprawdzą się szczotki z włosiem syntetycznym, które idealne usuwa zabrudzenia, nie niszcząc ubikacji. Włosie ponadto powinno być sztywne, ale nie za ostre. Co więcej, miękkie włosie pozwala przemyć toaletę i nadać jej blasku, bez uciążliwego szorowania. Na rynku istnieją także szczotki do WC z włosiem, wyprodukowanym z silikonu. Warto również zwracać uwagę na dodatkowe funkcje szczoteczki. Nasza firma oferuje między innymi funkcjonalne szczotki do WC z czyścikiem pod obrzeże muszli, który zapewnia doskonały stan higieniczny oraz sanitarny toalety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *