żel do rąk

Dłonie to siedlisko bakterii. Tymczasem już kilkunastosekundowe mycie rąk pozwala znacznie zredukować liczbę groźnych drobnoustrojów. Najlepszą higienę zapewnimy sobie, myją ręce przez pół minuty. Do dyspozycji mamy nie tylko mydła, ale także środki do zadań specjalnych, usuwające poważniejsze zabrudzenia. Oto żele oraz pasty do mycia rąk, przeznaczone dla profesjonalistów.

O czym pamiętać myjąc ręce?

Przypomnijmy najważniejsze zasady poprawnego mycia rąk. Czynność powinna trwać około 30 sekund. Zbyt gorąca woda nie służy skórze, a wręcz przeciwnie – może być przyczyną podrażnień. Umyć należy zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część dłoni. Nie zapominajmy przy tym o kciukach, przestrzeni między palcami oraz nadgarstkach. Po umyciu trzeba dobrze wysuszyć ręce (wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii).

Jak zmyć z rąk ciężkie zabrudzenia?

Pracownicy sektora motoryzacyjnego, budowlanego i przemysłowego, a także rolnicy i osoby zatrudnione w drukarniach – między innymi te grupy mają w pracy częsty kontakt z farbą, olejem i smarem. Wyzwaniem są także plamy z klejów, lakierów, a nawet cementu. „Zwykłe” mydło nie poradzi sobie z takimi substancjami. Do usuwania zabrudzeń tego rodzaju najbardziej odpowiednie są specjalne pasty oraz żele. Dlaczego warto je stosować? Przede wszystkim: dzięki nim można dokładnie oczyścić dłonie z zabrudzeń. Ich kolejną zaletą są właściwości pielęgnacyjne. Środki dedykowane profesjonalistom tworzą na skórze cienką warstwę ochronną.

Wybierając pastę, należy zwrócić szczególną uwagę na jej skład. Substancja o właściwościach ścierających musi być delikatna (nie może podrażniać skóry), ale jednocześnie powinna skutecznie usuwać zabrudzenia. Pasta zawierająca piasek może przyczyniać się do zatkania kanalizacji. Warto mieć to na uwadze wybierając produkty dla firmy, które będą używane z dużą częstotliwością.

Kolejną grupą środków polecaną profesjonalistom są żele do mycia rąk; odpowiednie do różnych zastosowań: lekkich, średnich oraz ciężkich zabrudzeń. Ostatnie z wymienionych obejmują m.in. płyny hamulcowe, a nawet rdzę i cement. Środki te, choć mają silne działanie, nie podrażniają skóry. Dobrej jakości żele nie wysuszają dłoni.

Produkty adresowane do przedsiębiorstw (zakładów przetwórczych i produkcyjnych, warsztatów samochodowych etc.) są dostępne w opakowaniach zbiorczych. Ofertę uzupełniają dedykowane dozowniki. Opisywane środki, są odpowiednie także do użytku domowego, poleca się je majsterkowiczom oraz „złotym rączkom”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *