segregacja śmieci

Wbrew powszechnie panującej opinii, śmieci należy segregować nie tylko we własnym domu, ale również w miejscach użyteczności publicznej. Coraz większa część przedsiębiorców, decyduje się na postawienie przed swoim lokalem specjalnych koszy do segregacji śmieci. Z tego typu zjawiskiem spotkać się można najczęściej w przypadku lokali gastronomicznych, ale nie tylko. Jak segregować śmieci?

Segregacja: trudna, czy nie?

Wielu osobom wydaje się, że segregacja śmieci jest trudna, dlatego we własnym domu, nie podejmują nawet próby segregowania odpadów. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy są one niejako przymuszone do odpowiedniego wyrzucania śmieci. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, coraz większa część lokali usługowych, takich jak np. bary, restauracje czy sklepy spożywcze, decyduje się na postawienie na swoim terenie specjalnych koszy do segregacji. Segregacja przebiega klasycznie, na trzech – doskonale wszystkim znanych – etapach. Mowa oczywiście o podziale odpadów na papier, plastik oraz wszystkie inne śmieci, np. mokre resztki. Sprawne oko  z pewnością w chwilę zauważy różnicę pomiędzy taką klasyfikacją, a tą którą znamy z własnych domów. Warto jednak zaznaczyć, że pomimo że ten podział cieszy się w przedsiębiorstwach największą popularnością, to jednak właściciel firmy sam decyduje o tym, jakie kosze do segregacji śmieci postawi na swojej parceli.

Przykład idzie z góry

Stawianie koszy do segregacji śmieci w miejscach publicznych spotkało się z ogromną aprobatą społeczną. Nie bez znaczenia, jest w tym przypadku, rosnąca samoświadomość ludzi, dla których ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Tego typu rozwiązania pozwalają również zaprzyjaźnić społeczeństwo, a szczególnie jego starszą część, z zasadami recyklingu i życia w stylu eko. Popularne przysłowie mówi że: „przykład idzie z góry” – i zdecydowanie coś w tym jest. Jeżeli małe i duże firmy, a nawet międzynarodowe korporacje nie mają problemu z segregacją odpadów, to dlaczego my mielibyśmy mieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *