suszarka do rąk

Mycie rąk po skorzystaniu z toalety jest oczywistą czynnością. W swoim domu wycieramy później ręce w ulubiony, miękki i pachnący ręcznik. Jednak, jeśli musimy pójść do łazienki w miejscu publicznym lub skorzystać z niej np. w pracy, do wyboru mamy zwykle jedno z dwóch rozwiązań – ręcznik papierowy lub suszarkę do rąk. Co jest więc lepsze – ręcznik, czy suszarka i na co się zdecydować w sytuacji, gdy np. musimy sami wybrać rozwiązanie do toalety we własnej firmie?

Jakie są zalety suszarek do rąk?

Pojemniki na ręczniki papierowe i suszarki to najpopularniejsze sposoby suszenia rąk w miejscach publicznych i firmach. Z przeprowadzonych badań wynika, że ludzie wolą korzystać z ręczników. Suszarki nadal bowiem kojarzą się z urządzeniami, które robią mnóstwo hałasu i powoli oraz niedokładnie suszą nasze dłonie. Jednak jest to błędne myślenie. Obecnie technologia tych urządzeń poszła do przodu i zapomnieć już możemy o mocno hałasujących. Nowoczesne suszarki do rąk oferują dużą moc i szybkie suszenie. Ponadto wiele z nich posiada dodatkowe funkcje, takie jak np. możliwość włączenia i wyłączenia podgrzewania strumienia powietrza. Dodatkowo występują w wielu wariantach. Do ich zalet na pewno zaliczyć należy higieniczność. Coraz więcej modeli jest bowiem uruchamianych automatycznie, co niweluje potrzebę dotykania, czystymi już dłońmi włącznika suszarki. Co prawda ich jednorazowy zakup, to większy wydatek, ale za to są estetyczne i dobrej jakości. Na pewno bezawaryjnie posłużą nam przez wiele lat.

A może jednak ręczniki papierowe?

Mimo rosnącej popularności suszarek tradycyjne pojemniki na ręczniki papierowe są nadal powszechnie stosowane. Ręczniki dobrze zbierają wilgoć, są miękkie i przyjemne w dotyku. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekonomiczny. Pojemniki są dużo tańsze od suszarek. Ponadto występują w tak wielu wariantach, że każdy wybierze taki, który najbardziej mu odpowiada. Wykonane w estetyczny sposób dobrze prezentują się np. w firmowych czy hotelowych łazienkach. Trzeba je jednak często uzupełniać, stąd też są dobrym rozwiązaniem raczej dla firm niż miejsc publicznych, gdzie w ciągu dnia z toalety korzysta często wiele osób.

Wybór rozwiązania zależy więc od indywidualnych potrzeb i możliwości. Zadecydują z pewnością takie czynniki jak wielkość pomieszczenia czy ilość osób korzystających z łazienki. Na pewno jednak oba rozwiązania są gwarancją higieny, a zarówno pojemniki, jak i suszarki do rąk są dziś na tyle ładnie i nowocześnie wykonane, że nie szpecą łazienki.