Suszarki do włosów

Wiele urządzeń, które z powodzeniem używane są w naszych domach, ma swoje bardziej profesjonalne odpowiedniki. Spotkać możemy je na przykład w obiektach użytku publicznego. Jednym z takich produktów zaliczanych do gamy małego AGD są suszarki do włosów. Czym charakteryzują się te, które stosowane są właśnie w takich miejscach?

Po pierwsze: funkcjonalność i ekonomia

Dla wielu z nas suszarki do włosów w tak zwanych publicznych sanitariatach to sprawa oczywista. Baseny, obiekty sportowe czy chociażby hotele to miejsca, w których suszarki są bez wątpienia potrzebne. Jednak nie bez powodu są one inne niż te, których używamy prywatnie. Dlaczego? Jest kilka czynników, które powodują, że suszarki w obiektach użytku publicznego muszą posiadać cechy, które pozwalają na ich użytkowanie w sposób wydajny i ekonomiczny. Suszarki posiadają wiec specjalne czasowe wyłączniki, zapobiegające temu, że urządzenie pracuje cały czas, gdy ktoś zapomni go wyłączyć. Do tego suszarki takie muszą w krótkim czasie pozwolić na wysuszenie włosów. Cechują się więc sporą wydajnością, mocą oraz siłą nadmuchu powietrza. Często mają także dwa regulowane tryby pracy, dzięki czemu można dostosować je do konkretnego miejsca, w jakim mają być użytkowane.

Po drugie: ergonomia i design

Druga sprawa, która wyróżnia takie przemysłowe suszarki do włosów to sposób ich montażu i wygląd. Trzeba pamiętać, że często znajdują się one w pomieszczeniach o różnej kubaturze. Nie mogą być więc duże gabarytowo. Często miejsce ich montażu wynika także z różnych przepisów, na przykład powinny ona znajdować się w odpowiedniej odległości od źródła wody. Najczęściej więc są one montowane na ścianach, czyli w miejscach, w których nie przeszkadzają w poruszaniu się, a przy tym dają możliwość swobodnego użytkowania.

Kolejna sprawa to fakt, że suszarki takie muszą być odpowiednio wytrzymałe, w końcu są przeznaczone do codziennego, wielokrotnego używania. Wykonywane są więc one z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego ABS albo ze stali nierdzewnej. Trzeba także zaznaczyć, że suszarki przeznaczone do pracy w miejscach publicznych muszą charakteryzować się niezawodnością. Bazują więc na sprawdzonych rozwiązaniach oraz szybkiej możliwości wymiany konkretnych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *