dozownik

Przy projektowaniu i urządzaniu domowej łazienki trzeba dobrze zaplanować każdy szczegół. Dotyczy to również dozowników do mydła. Do wyboru są urządzenia zwykłe lub automatyczne. W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje dozowników do mydła, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze oraz ostatecznie – jaki dozownik do mydła zakupić.

Dozownik zwykły

Ręczny lub uruchamiany z pomocą łokcia– tak, aby ograniczyć występowanie szkodliwych bakterii – dozownik do mydła zwykły to już stały element wyposażenia łazienki w wielu domach. Kiedyś dostępny tylko w publicznych toaletach, obecnie z powodzeniem sprawdza się także we wnętrzach mieszkań i domów. Zaletą dozownika ręcznego jest z pewnością brak awaryjności. Większe prawdopodobieństwo wystąpienia awarii występuje przy używaniu dozownika automatycznego, o którym poniżej.

Dozownik automatyczny

Niewątpliwie zaletą automatycznego dozownika do mydła jest praktycznie całkowita eliminacja bakterii. To także rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ taki dozownik podaje tylko jedną porcję mydła. Ponadto – urządzenia te cechuje zazwyczaj nowoczesny wygląd, jak i wykorzystanie innowacyjnych, a przy tym odpornych materiałów. Dodatkową opcją jest stosowanie w dozowniku automatycznym mydła w formie pianki, co może szczególnie ucieszyć dzieci, ale także dorosłych – dzięki takiemu sposobowi podawania zarówno ograniczamy występowanie bakterii, jak i oszczędzamy. Chociaż słusznie uważany jest za bardzo higieniczne rozwiązanie, posiada jednak wadę – stosowanie automatycznego dozownika mydła związane jest z ryzykiem wystąpienia awarii, większym niż w przypadku zwykłego dozownika.

Mydelniczki idą w niepamięć

Faktem jest, że powoli wszyscy rezygnujemy z tradycyjnych mydelniczek oraz zwykłego mydła. Dozowniki do mydła – zwykłe oraz automatyczne – pozwalają na zachowanie większej higieny. Są rozwiązaniem nowoczesnym, ekologicznym, a przy tym – bardzo ekonomicznym. Jaki dozownik do mydła wybrać? Kierując się swoimi indywidualnymi potrzebami oraz idąc z duchem czasu, warto wybrać do domu automatyczny dozownik do mydła, zwany także bezdotykowym. Ma on z pewnością więcej plusów niż ręczny odpowiednik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *