lazienka

Funkcjonalność łazienki w dużym stopniu uzależnione jest od właściwego rozplanowania elementów wyposażenia.  Projektując wystrój przestrzeni łazienkowej, bez względu na  metraż, jakim dysponujemy, musimy pamiętać o zachowaniu minimalnych wymiarów wolnej przestrzeni. Daje to gwarancję komfortu podczas wykonywania codziennej toalety, a także łatwego dostępu do wszystkich miejsc. Przed stworzeniem długiej listy elementów, które musimy kupić, powinniśmy  najpierw dobrze rozplanować całe pomieszczenie, a szczególnie kiedy całe pomieszczenie nie jest zbyt duże. Pamiętać  należy przede wszystkim o jej funkcjonalności, która jest niczym innym jak umiejętnością dobierania odpowiednich elementów. Pamiętajmy, że wyposażenie łazienki należy zacząć od należytego zaplanowania miejsca, w których znajdą się przyłącza i doprowadzenia wody. Następnie dopiero dobieramy rodzaje płytek i kolejnych bardzo ważnych elementów wyposażenia, takich jak wanna, toaleta czy bidet. Ostatnim etapem jest zakup takich przyrządów jak pojemnik na papier toaletowy i dozownik na mydło.

Pojemnik na papier toaletowy

Podajnik na papier toaletowy ma nie tylko funkcję użytkową, ale i pełni funkcję estetyczną. Odpowiednio dobrany może dopełniać wystrój łazienki. W związku z tym warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest on wykonany. Najtańsze są podajniki plastikowe, które nie należą do najbardziej trwałych. Zdecydowanie twardsze i odporna są podajniki z tworzywa ABS. Materiał ten nie ulega odkształceniu, nie rysuje się i jest łatwy w czyszczeniu. Z kolei modele ze stali nierdzewnej są najdroższe, a jednocześnie najbardziej trwałe, odporne na zniszczenia, a przy okazji stylowe i eleganckie.

Dozowniki do mydła

Dozowniki do mydła to niezaprzeczalnie jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdej toalety, nie tylko tej publicznej. Zastępują one niehigieniczne mydła w kostce. Dozowniki znacząco się między sobą różnią. Różnice zachodzą głównie w kwestii sposobu dozowania oraz tego, czy dany dozownik jest na jednorazowe wkłady czy na mydło dolewane. Ponadto ważny jest design tych urządzeń. Powinny być dopasowane do koncepcji pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *