dozownik na mydło

Wśród właścicieli publicznych toalet coraz bardziej zyskuje na popularności zastosowanie dozowników na mydło, które można zamontować na ścianie lub blacie, zamiast tych tradycyjnych.

Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze w użytkowaniu czy uzupełnianiu mydła, ale również bardziej ekonomiczne. Istnieją różne rodzaje dozowników, różnią się przede wszystkim sposobem używania i dozowania mydła, a także mogą być wykonane z różnych materiałów. Jakie materiały wyróżniamy i czym się charakteryzują?

Dozowniki do mydła z tworzywa ABS

Jednym z najpowszechniejszych tworzyw sztucznych jest akrylonitryl-butadien-styren, czyli ABS. Dzięki wysokiej wytrzymałości stosuje się go w wielu branżach, wykonuje się z niego również dozowniki do mydła. Oprócz tego zachowuje wysoką sztywność i jest odporny na zarysowania. Najczęściej dozowniki wykonane z ABS mają przycisk, za pomocą którego dozuje się mydło. Są one proste w montażu oraz konserwacji, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat. Dzięki takim cechom dozowniki do mydła z tworzywa ABS cieszą się szczególną popularnością w miejscach użytku publicznego.

Dozowniki ze stali nierdzewnej i z aluminium anodyzowanego

Kolejnym materiałem, z którego wykonuje się dozowniki do mydła, jest stal nierdzewna. Takie pojemniki są niezwykle estetyczne oraz łatwo utrzymać je w czystości. Oprócz tego łatwo je sterylizować. Stal nierdzewna często używana jest do produkcji dozowników łokciowych. Można je wykonywać również z aluminium anodyzowanego, które charakteryzuje się twardością i odpornością na korozję, co może się okazać szczególnie ważne, ponieważ dozowniki do mydła mają dużą styczność z wilgocią.

Wybór odpowiedniego dozownika na mydło zależy od kilku czynników. Ważne jest miejsce, w którym będzie użytkowany, oczekiwana pojemność czy sposób montażu, który będzie możliwy i praktyczny w danej przestrzeni. Warto wziąć pod uwagę również materiał wykonania dozownika, ponieważ może okazać się on istotny z uwagi na posiadane właściwości, a także walory estetyczne, które są ważne podczas aranżacji łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *