Mop

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek gospodarstwo domowe bez poręcznego i funkcjonalnego mopa. Dzięki niemu nie tylko pozbędziesz się z podłogi uporczywych plam oraz trudno zmywalnych zanieczyszczeń, lecz również szybko usuniesz rozlaną kawę lub herbatę. Skuteczność mopa zależy w ogromnej mierze od materiału, z którego został wykonany jego wkład, a także z doboru rodzaju wkładu do materiału czyszczonej powierzchni, jej wielkości i kąta załamania. Sprawdź, dlaczego najbardziej skuteczne są wkłady do mopów z mikrofibry. Jakie inne rodzaje wkładów do mopa można wyróżnić?

Czym charakteryzują się mopy z mikrofibry?

Oferowane przez nas mopy z mikrofibry są niezwykle wytrzymałe i starczają na bardzo długo. Można je prać bez konieczności zagotowywania wody. Produkowane z cienkich, syntetycznych włókien bardzo dobrze i szybko wchłaniają wilgoć. Są wyjątkowo miękkie, dlatego zalecamy je zwłaszcza do czyszczenia powierzchni wrażliwych na zarysowania, takich jak podłogi drewniane, powierzchnie laminowane, posadzki czy podłogi z płytek ceramicznych. Swoje niezwykłe właściwości wkłady z mikrofibry zawdzięczają specyfice materiału. Mikrofibra to bowiem specjalny typ mikrowłókna będący mieszanką cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych (nylon). W efekcie włókna mikrofirbry są dziesięć razy cieńsze niż jedwab, trzydzieści razy cieńsze od bawełny i aż sto razy cieńsze od ludzkiego włosa. Ich gęstość liniowa wynosi mniej niż 1 denier. Jednocześnie mikrofirba jest materiałem niezwykle odpornym na wszelkiego rodzaju rozdarcia.

Jakie inne rodzaje wkładów do mopa wyróżniamy?

W naszej bogatej ofercie akcesoriów do sprzątania znajdziesz również bawełniane wkłady do mopa. Doskonale sprawdzą się w przypadku mocno zabrudzonych powierzchni, które trzeba przecierać płynem z dodatkiem środków dezynfekujących, o działaniu penetrującym. Sprawnie i szybko pozbędziesz się również z ich pomocą z podłogi resztek żrących substancji. Są chłonne i wytrzymałe, a także można je prać w wysokiej temperaturze. Jeśli natomiast musisz wyczyścić dużą powierzchnię, używając przy tym sporej ilości wody, wybierz mop sznurowany, idealny do podłóg epoksydowych, niewchłaniających wody. Bardzo łatwo czyścić nimi także powierzchnie nierówne, są bowiem w stanie dotrzeć w każdy zakamarek.

Nasza firma oprócz różnego rodzaju mopów oferuje także szeroki asortyment sprzętów do sprzątania i czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *