Prześcieradła celulozowe

Prześcieradła celulozowe to inaczej jednorazowe podkłady higieniczne medyczne. Nakłada się je między innymi na fotele w:

  • gabinetach lekarskich,
  • gabinetach kosmetycznych,
  • gabinetach SPA,
  • studiach tatuażu.

Są także wykorzystywane w szpitalach, domach opieki oraz hospicjach. Ich celem jest ochrona foteli przed brudem i zanieczyszczeniami. Prześcieradła celulozowe posiadają dwie klejone warstwy, które sprawiają, że podkład jest grubszy i wytrzymalszy, a także lepiej wchłania płyny. Więcej o nich w naszym wpisie.

Zastosowanie prześcieradeł celulozowych w opiece nad chorymi i noworodkami

Przede wszystkim oferowane przez nas wysokiej jakości prześcieradła celulozowe doskonale sprawdzają się w opiece nad osobami starszymi i obłożnie chorymi, gdyż pozwalają zachować należytą higienę. Głównym problemem w opiece nad takimi osobami jest nietrzymanie przez nie moczu. Grube prześcieradła celulozowe chłoną wilgoć i zapobiegają odparzeniom. Są miękkie i delikatne w dotyku, dzięki czemu nie drażnią wrażliwiej skóry. Z tego powodu doskonale sprawdzą się także podczas opieki nad noworodkiem.

Prześcieradła celulozowe jako ochrona łóżka

Prześcieradła celulozowe, oprócz utrzymania higieny w trakcie opieki nad chorymi, pomogą również utrzymać w czystości materac i całe łóżko. Są to jednorazowe wyroby medyczne, których nie trzeba prać ani poddawać innym zabiegom myjącym: wystarczy rozłożyć je na łóżku, dbając o to, aby prześcieradło ściśle do niego przylegało. Prześcieradła celulozowe to ponadto produkty bardzo trwałe, wytrzymałe i nierozdzierające się nawet po miejscowym zawilgoceniu. Perforacje, czyli odcięcia co kilka centymetrów umożliwią łatwe odcięcie fragmentu prześcieradła i dopasowanie go do fotela lub leżanki.

Śnieżna biel oferowanych przez nas prześcieradeł celulozowych zapewnia estetykę pracy oraz gwarantuje pacjentom wysoki komfort. Gabinet, w którym znajdą się jednorazowe czyste prześcieradła będzie wyglądał schludniej i będzie budził większe zaufanie wśród klientów oraz pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *