bezdotykowy dozowniki do mydła

Jak uniknąć niepotrzebnego kontaktu z bakteriami i wirusami, myjąc ręce? Warto zastanowić się nad tym, jak wykonywać tę czynność, nie mając kontaktu z dozownikiem. W artykule przedstawimy kilka rozwiązań, które pozwolą na utrzymanie czystości rąk bez konieczności dotykania dozownika. Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzemy, warto pamiętać o kilku zasadach prawidłowego mycia rąk. Należy umyć je ciepłą wodą i mydłem przez co najmniej 20 sekund, starannie oczyścić przestrzenie między palcami, opuszki, paznokcie oraz nadgarstki.

Urządzenia dozujące środki myjące

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są urządzenia automatyczne. Działają one na podczerwień i wykrywają obecność dłoni w pobliżu, dzięki czemu nie ma potrzeby dotykania ich. Bezdotykowe dozowniki do mydła są wygodne w użyciu i pozwalają uniknąć kontaktu z bakteriami czy wirusami znajdującymi się na powierzchni urządzenia. Można je spotkać zarówno w miejscach publicznych, takich jak restauracje czy centra handlowe, jak i w domach prywatnych.

Mydło w pojemniku z pompką lub mydło w kostce

Jeśli nie chcemy inwestować w drogie urządzenia, możemy zdecydować się na mydło z pompką. Wystarczy ją nacisnąć ją łokciem lub przedramieniem, aby uzyskać odpowiednią ilość mydła. Choć rozwiązanie to nie eliminuje całkowicie kontaktu z dozownikiem, znacznie zwiększa higienę. Alternatywą dla płynnych mydeł są tradycyjne mydła w kostce. W przypadku tego rozwiązania warto pamiętać o umieszczeniu mydła na specjalnej podstawce, która pozwoli na jego szybkie wyschnięcie. Dzięki temu unikniemy rozmnażania się bakterii na powierzchni mydła. Aby umyć ręce, wystarczy pocierać je mokrymi dłońmi o kostkę mydła.