mycie lodówki

Tworzywa sztuczne od kilku dekad odgrywają coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Bardzo powszechnie wykorzystuje się je w produkcji przedmiotów codziennego użytku, a także różnego rodzaju powierzchni. Podobnie jak i inne materiały, tworzywa sztuczne ulegają zabrudzeniom, dlatego należy dbać o utrzymanie ich w czystości. Podpowiadamy, jak robić to skutecznie.

Dobierz odpowiednie środki

Podstawą utrzymania powierzchni z tworzyw sztucznych w czystości jest stosowanie środków czyszczących, które z jednej strony będą skutecznie usuwać zanieczyszczenia, z drugiej zaś nie stanowią zagrożenia dla materiału. Przykładem jest tutaj Sanitex Plus, przeznaczony do czyszczenia sanitariatów oraz urządzeń takich jak wanny czy brodziki. Dzięki wysokiej zawartości chloru, Sanitex Plus usuwa zanieczyszczenia oraz utrzymuje biały kolor tworzyw. Produkty tego typu przeznaczone są do stosowania w formie roztworu wodnego – w przypadku wyjątkowo uciążliwych zanieczyszczeń można zastosować nierozcieńczony koncentrat

Wybierz akcesoria czyszczące

Choć tworzywa sztuczne odznaczają się wysoką trwałością, można je bardzo łatwo zniszczyć stosując nieodpowiednie akcesoria do mycia. Unikać należy przede wszystkim bardzo szorstkich gąbek oraz ostrych narzędzi, które mogą rysować powierzchnię – w powstałych w ten sposób zagłębieniach będą gromadzić się zanieczyszczenia. Zamiast tego lepiej postawić na miękkie szmatki, gąbki i czyściwa. Ponadto należy zadbać o ochronę rąk i stosować specjalne rękawiczki do sprzątania.

Pamiętaj o regularności

Nawet najlepsze środki czystości oraz akcesoria do mycia nie przyniosą spodziewanych rezultatów, jeśli będą stosowane zbyt rzadko. Podstawą jest więc regularność czyszczenia powierzchni z plastiku, szczególnie jeśli są one intensywnie użytkowane przez wiele osób – tylko wtedy można mieć gwarancję wysokiej higieniczności i estetycznego wyglądu tworzywa.