kosze do segregacji

Aby segregacja śmieci na co dzień sprawiała jak najmniejsze problemy i była wygodna, warto zaopatrzyć się w przeznaczone stricte do tego celu kosze. Dla wygody użytkowania są one z zewnątrz wykończone odpowiednimi kolorami, by ułatwić wrzucanie odpadów. Czym jeszcze cechują się kosze do segregacji śmieci i jakie kryteria wziąć pod uwagę przy zakupie?

Materiał wykonania

Aby kosz służył jak najdłużej i można było go łatwo wyczyścić, najlepiej zdecydować się na wariant z solidnego tworzywa sztucznego. Istotne jest zwłaszcza wnętrze, które w przypadku naszych koszy do segregacji śmieci zostało wykonane z polipropylenu. Tworzywo to cechuje się odpornością na działanie alkoholi, tłuszczów i olejów oraz dodatkowo nie jest podatne na korodowanie.

Sposób otwierania

Pojemniki na odpady różnią się również sposobem w jaki można je otwierać. Wygodne w użytkowaniu są zwłaszcza kosze z przyciskiem pedałowym, w przypadku których po naciśnięciu stopą, pokrywa automatycznie się otwiera. Dzięki temu wyrzucanie śmieci jest możliwe nawet wtedy, gdy mamy zajęte ręce. Równie dobrą opcją są kosze z uchylną pokrywą, która została dodatkowo odpowiednio pokolorowana tak, by wrzucać odpady do odpowiedniego pojemnika.

Wielkość pojemnika

Konstrukcje koszy różnią się też wielkością. W przypadku gdy w biurze lub domu jest niewiele miejsca, sprawdzą się niskie i szerokie modele, które w razie konieczności można układać jeden na drugim. Ze względu na kompaktowe wymiary można także włożyć je do szafki kuchennej, dzięki czemu nie będą widoczne.

Liczba komór

Ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym są również kosze nierozłączne z kilkoma komorami, które są bardzo funkcjonalne i zapewniają wygodną segregację odpadów. Jeśli kolorystycznie pasują do kuchni i są wykonane estetycznie, nie trzeba chować ich w szafkach, czy w pomieszczeniach gospodarczych.

Jak widać na rynku jest wiele rodzajów koszy do segregacji śmieci, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup, biorąc pod uwagę ilość miejsca, które mamy do dyspozycji i jakie rodzaje odpadów będziemy segregować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *