kolory koszy do segregacji

Segregacja śmieci stała się nie tylko naszym obywatelskim obowiązkiem i świadectwem dbania o stan planety, lecz również powinnością w myśl przepisów prawa. Dzięki selektywnej zbiorówce odpadów jesteśmy w stanie pozyskać surowce wtórne oraz ograniczyć zaśmiecanie środowiska. Aby zadbać o ekologię, warto zacząć segregację odpadów od własnego domu. W naszym wpisie przypominamy, co oznaczają kolory koszy do segregacji śmieci.

Jakie odpady wrzucać do żółtych kontenerów?

Żółte kontenery to zazwyczaj kontenery najpełniej wypełnione odpadami. Nic dziwnego – w nich bowiem właśnie składuje się śmieci, wyprodukowane z plastiku, czyli takie, których każde gospodarstwo domowe produkuje najwięcej. Zaliczają się do nich plastikowe butelki po napojach, plastikowe zakrętki, opakowania po środkach czystości i kosmetykach oraz plastikowe torby, worki, reklamówki i folie. Do żółtych kontenerów wrzuca się także odpady wielomateriałowe oraz metalowe, takie jak na przykład aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach czy kartony po mleku. Pod żadnym pozorem natomiast nie wolno wrzucać do nich odpadów niebezpiecznych, zagrażających życiu oraz zdrowiu, czyli na przykład opakowań po lekach, artykułach medycznych, zużytych baterii czy akumulatorów. W naszej ofercie znajdują się domowe kosze do segregacji śmieci z charakterystyczną, żółtą obudową, który doskonale nadawać się będzie do składowania tego typu odpadów.

Co powinno znaleźć się w kontenerze zielonym i niebieskim?

Zielony kolor kontenera oznaczać będzie z kolei, że jest to miejsce składowania odpadów szklanych, butelek, słoików, szklanych opakowań po żywności i po kosmetykach. Pamiętaj, aby nie wyrzucać do zielonych koszy na śmieci ceramiki, doniczek, porcelany czy fajansu. Kontenery niebieskie służą do wyrzucania odpadów z tektury, takich jak papier, papierowe opakowania, kartony, katalogi, ulotki, prospekty, gazety oraz czasopisma. Pamiętaj także, że żarówki, reflektory, opakowania po olejach silnikowych, lustra i szyby okienne to odpady niebezpieczne, których wywożenie i składowanie regulują osobne przepisy. Aby ułatwić domową segregację odpadów, oferujemy naszym klientom dwa rodzaje koszy na śmieci: z obudową w kolorze zielonym lub niebieskim. Dzięki takiemu oznaczeniu łatwiej będzie zapanować nad domowymi śmieciami i odpowiednio je podzielić. Wszystkie kosze posiadają uchylną pokrywę, mają pojemność 50 litrów i wysokość niemal 70 centymetrów. Dzięki takim gabarytom zmieszczą się w każdej kuchni.

Ostatnim rodzajem kosza na śmieci są kontenery w kolorze brązowym, przeznaczone na odpady, ulegające biodegradacji, czyli odpadki warzywne i owocowe, resztki żywności oraz odpady organiczne, takie jak zwiędłe kwiaty czy skoszona trawa. Na tego typu odpady polecamy nasze kosze na śmieci z czarną obudową. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *