Papiery toaletowe Jumbo

Papier toaletowy to coś, co występuje w każdym domu a właściwie to w każdej toalecie, bez względu na to, gdzie ona się znajduje. Tak przynajmniej jest w naszej kulturze i zapewne nigdy nie ulegnie to zmianie. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie, aby papier toaletowy przestał istnieć, w końcu nawet jego chwilowy, ale nagły brak w najmniej oczekiwanym momencie potrafi wywołać frustrację. Dlatego właśnie każdy z nas ma zapas tego produktu w swoim domu. Jednak czy każdy papier toaletowy jest taki sam?

Papier toaletowy – jaki może być?

Warto w ogóle zacząć od tego, skąd wziął się papier toaletowy. Otóż w formie, jaką znamy dzisiaj, jest on produkowany od roku 1857, kiedy to na amerykański rynek wprowadził go Joseph Gayetty. Jego papier był nasączony aloesem i reklamowany jako środek przeciw hemoroidom. Wyrób ten nie odniósł może wielkiego sukcesu, ale stał się inspiracją dla innych osób, które z większym powodzeniem wprowadziły ten produkt do prawie każdej toalety na świecie.

Obecnie papier toaletowy ma różne rodzaje. Produkuje się go albo z makulatury, czyli z papierowych odpadów, albo z celulozy, która jest związkiem organiczny występującym w roślinach, w tym w drzewach liściastych oraz iglastych.

Papier toaletowy dzielimy też ze względu na ilość warstw. Obecnie najczęściej znajdziemy papiery jedno- dwu- i czterowarstwowe. Przyjmuje się, że im więcej warstw, tym lepiej, bo wtedy papier jest bardziej miękki, wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Nie jest to jednak bezwzględną regułą. Papier dzielimy też ze względu na jego długość w rolce i tutaj właśnie pojawia się papier toaletowy typu Jumbo.

Papier Jumbo – charakterystyka

Czym jest papier toaletowy typu Jumbo? Otóż można powiedzieć, że to rodzaj przemysłowego papieru stosowanego wszędzie tam, gdzie zużywa się go bardzo dużo. Często umieszczany jest w dużych, komercyjnych dozownikach. Charakteryzuje się on przede wszystkim dużymi rolkami, które wymienia się zdecydowanie rzadziej. Standardowa rolka papieru stosowana w domach ma około 20 metrów długości. Papier Jumbo to średnio trzy do sześciu razy więcej papieru na rolce. Przy tym papier ten jest bardzo wydajny i przyjemny w użyciu. Najczęściej jest on też w 100% celulozowy i traktowany jako produkt premium, czyli o wyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *