dozownik ręczników papierowych

Pojemniki na ręczniki papierowe to akcesoria łazienkowe montowane przede wszystkim w lokalach gastronomicznych, ośrodkach medycznych i edukacyjnych oraz w instytucjach publicznych, czyli wszędzie tam, gdzie szczególne istotne jest zachowanie higieny. Pojemniki mogą dzielić się ze względu na sposób podawania ręczników, na manualne i automatyczne oraz ze względu na tworzywo, z którego zostały wyprodukowane. W naszej ofercie posiadamy między innymi wytrzymałe i estetyczne podajniki na ręczniki z tworzywa sztucznego i ze stali. Przyjrzymy się bliżej, na czym polega różnica między automatycznymi a mechanicznymi pojemnikami na ręczniki papierowe.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pojemniki z automatycznym systemem dozowania?

Do toalet o dużej częstotliwości użytkowania, zlokalizowanych w takich obiektach jak na przykład centra handlowe czy gmachy instytucji publicznych polecamy pojemniki z automatycznym systemem dozowania. Dzięki zamontowanemu w nich specjalnemu systemowi fotokomórki lub czujnikowi podczerwieni podajnik automatycznie ucina odpowiednią długość ręcznika, gdy tylko wykryje ruch. Dzięki temu zużycie materiałów eksploatacyjnych zostaje ograniczone do minimum. W naszej ofercie posiadamy zamykane na kluczyk, estetyczne  pojemniki z automatycznym systemem dozowania w kolorze białym, wykonane z tworzywa sztucznego. Pojemniki na ręczniki papierowe w roli autocut posiadają dodatkowo system „clean cut” oraz system cichego dozowania.

Czym charakteryzują się manualne pojemniki na ręczniki papierowe?

W utrzymaniu higieny pomogą również manualne pojemniki na ręczniki papierowe. Wyróżnić można:

  • pojemniki na ręczniki w składce,
  • pojemniki na ręczniki w roli centralnie dozowane.

Pojemniki na ręczniki w składce różnią się sposobem złożenia ręczników, przy czym wszystkie działają na prostej zasadzie: po wyciągnięciu jednego ręcznika wysuwa się część następnego. Atutem tego typu pojemników jest ich niewielki rozmiar, łatwość obsługi oraz uniwersalność. Nadają się one bowiem zarówno do dużych obiektów, z intensywnym natężeniem ruchu, jak i do małych gabinetów medycznych czy prywatnych domów. W pojemnikach na ręczniki w roli centralnie dozowanych z kolei ręczniki ułożone są pionowo i rozwijają się centralnie od środka. Dzięki temu są bardzo oszczędne, gdyż ich użytkownik odrywa tylko tyle ręcznika, ile potrzebuje. Mogą być wykonane zarówno z tworzywa ABS, jak i ze stali szlachetnej.

Ponadto, w naszej ofercie znajdą Państwo eleganckie pojemniki na ręczniki w kolorze czarnym, pojemniki uniwersalne czy też idealne do kuchni, pojemniki przenośne, nablatowe. Warto zwrócić również uwagę na oferowany przez nas funkcjonalny pojemnik na ręczniki w roli z wyciąganą tuleją oraz na niezwykle praktyczny i zajmujący niewiele miejsca  uchwyt na ręczniki, montowany bezpośrednio do ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *