Wózki do sprzątania z osprzętem

Utrzymanie czystości jest ważne w przypadku każdego obiektu, niezależnie od tego, czy będzie to duży biurowiec, sklep wielkopowierzchniowy, hala produkcyjna czy magazyn. Efektywność i szybkość pracy serwisu zajmującego się porządkiem zależy w dużej mierze od tego, czy dysponuje wygodnymi akcesoriami ułatwiającymi przenoszenie środków czystości i potrzebnego wyposażenia. Dzięki nowoczesnym zestawom sprzątającym osoba dbająca o czystość może mieć pod ręką wszystko, co jest jej potrzebne do pracy. Zobaczmy, jakie jest wyposażenie tego typu zestawów.

Wózki do sprzątania z osprzętem

Podstawowym elementem zestawu sprzątającego jest wygodny wózek, który służy do przewożenia wszystkich niezbędnych do utrzymania czystości akcesoriów. Zwykle ma on konstrukcję wykonaną z metalu lub tworzywa sztucznego. Jest on zaprojektowany w taki sposób, że można na nim nie tylko przewozić różne potrzebne elementy, ale również korzystać z nich bez zdejmowania z wózka. Za sprawą obrotowych kółek wózki są łatwe w prowadzeniu, można też nimi wygodnie manewrować, co ważne biorąc pod uwagę ciężar wypełnionych wiader i przewożonych środków czystości.

Każdy wózek sprzątający jest wyposażony w specjalne uchwyty pozwalające na ustawienie wiadra. Większe modele mogą pomieścić dwa lub więcej wiader albo pojemników. Są one dodatkowo przystosowane do montażu wyciskacza do mopa.

Wózki do sprzątania mają też zwykle przynajmniej kilka półek do przewożenia dodatkowych środków czystości – płynów, past czy spryskiwaczy. Zazwyczaj jest na nich miejsce do ułożenia różnych materiałów często wymienianych w sprzątanych pomieszczeniach – np. jednorazowych ręczników, mydła w płynie lub worków na śmieci.

Zestaw sprzątający w wielu przypadkach ma możliwość zawieszenia pojemnika na śmieci lub dużego worka. Niektóre z zestawów mają też wygodne organizery, które pomagają w przewożeniu różnych akcesoriów: ścierek, gąbek, ściągaczek do mycia szyb czy butelek z rozmaitymi płynami do sprzątania.

Bardziej rozbudowane wózki do sprzątania mają również blokadę kółek. Ułatwia to obsługę, ponieważ tego typu wózek można łatwo unieruchomić. Bywa to bardzo przydatne, zwłaszcza przy korzystaniu z wyciskacza do mopa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *